Tescom

Tescom logo

TEST A.Ş. Türk sanayisinin kesintisiz enerji ihtiyacından yola çıkarak “güç elektroniği” konusunda faaliyet göstermek üzere İzmir’de kuruldu. 1980 yılında inverter ve elektronik kontrol cihazları üretmek için faaliyete başladı. 1986 yılında, ülkemizde hızla gelişen bilgisayar ve bilgisayar teknolojilerinin ihtiyacını karşılamak üzere Kesintisiz Güç Kaynağı üretimine başladı. Test A.Ş. tescilli markası TESCOM Kesintisiz Güç Kaynaklarını, TSE ve CE standartlarına uygun olarak ISO9001 ve 14001 kalite güvencesiyle 20’ye yakın mühendis ve 220’yi aşkın personelle, İzmir Menemen Ulukent Sanayi Sitesi’nde 10,500m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretmektedir.

TESCOM güncel ürün portföyümüz olan 600VA’dan 6400kVA’ya kadar KGK, 32A-1250A arası Statik Transfer Anahtarı, 3-800kVA arası özel üretim 60Hz ve 400Hz Frekans Konverterleri, redresörler, invertörler, SOLAR panel ve invertörler, VRLA AGM ve Nikel Kadmium aküler ile dünya çapında ürün ve servis hizmeti sağlamaktadır. Botaş Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hatları, Hidroelektrik Santralleri, Gölcük Donanma Tesisleri, Arçelik üretim tesisleri ve benzeri yerlerde cihazlarımız çalışmaktadır.

Son beş yıldır ilk 500 Bilişim Şirketi arasındadır ve KGK sektör sıralamasında fşrmamız sektör liderleri arasındadır.

TESCOM kendi geliştirdiği, Türkiyenin ilk T-MON KGK Uzaktan İzleme Yazılımı ile Türkiye Elektronik Sanayici İşadamları Derneği TESİD’in 2002 yılı “Elektronikte Yenilikçilik-Yaratıcılık Yenilikçi Ürün Başarı Ödülü kazanmıştır. TESCOM DSP Kontrollü, IGBT Redresörlü, DS Power Serisi 10-800Kva cihazları piyasaya sunmuştur.

TESCOM günümüzün çevreci değerlerine sahip çıkarak tüm geliştirme projelerinde çevrecilik ruhunu ön planda tutmaktadır.

AR-GE

TESCOM markalı ürünler, yüksek teknolojinin tüm olanaklarından yararlanılarak dinamik bir AR-GE ortamında üretilmektedir. Tasarımda güvenilirlik, yüksek performans, uzun ömürlülük, ekonomiklik ve günümüzün modern ihtiyaçlarını karşılayabilmek gibi ilkeler ön planda tutlmaktadır.

TESCOM’un AR-GE’si firmanın kurulduğu 1980 yılından bu yana şirketimizin en önemli kaynaklarından birisidir. Bu tarihten beri firma hedefimiz, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşteri odaklı yaklaşımla çağdaş çözümleri cihazlarımıza uygulamaktır. Çalışmalar, yeni ürünlerimizin yanı sıra piyasadaki tüm ürünlerimizin geliştirilmesi için de sürdürülmektedir.

TESCOM Ailesi olarak 37 yıldır sürekli kendimizi yenileyerek tasarım yapmakta ve ürün gamımızı bu doğrultuda geliştirmekteyiz. Bu ilkelerle, hem kaliteli, hem de üstün performanslı ürünler üreterek ulaştığımız seviyeden gurur duymaktayız.

Türkiye’de Güç Elektroniği konusunda deneyimli AR-GE personelimiz, yeni ürün geliştirme ile ilgili olarak üst düzeyde bilgi ve donanıma sahiptir. Türkiye KGK sektöründeki firmalar arasında kendi AR-GE’sinde geliştirme yapabilmekle övünen TESCOM, güç elektoniği, mikroişlemci yazılımları, solar sistemler, veri haberleşmesi, kesintisiz güç kaynaklarıi, statik transfer anahtarları gibi uygulamalarda tecrübe edinmiştir.

Tescom AR-GE çalışmaları ile üst seviyede yerini korumaktadır ve her türlü standart dışı özelliğe sahip güç elektroniği ürünlerini tasarlama kapasitesine sahiptir.

Araştırma ve geliştirme çalışmalarında en son teknoloji ürünü test donanımını kullanabilen ve günümüzün bilişim teknolojilerine uygun komponentleri tasarımlarında özenle seçen AR-GE grubumuz, IGBT, PWM, DSP, IPM, Mikroişlemci, SNMP, TCP/IP gibi ileri teknolojileri uygulayabilmektedir.

http://www.tescom-ups.com