Hakkımızda

40 yılı aşan iş tecrübemizin yansıması ile ülkemizin önemli sanayi girişimlerinden birisiyiz.

İsmini iki kardeş olan Davut-Mustafa Yurttaş’tan alan DMY Elektronik Yatırımlar grubunun temelleri, 1980 yılında İstanbul Galata’ da eski bir Fransız okulu olan College des Freres Saint Pierre’ in bodrum katındaki 60 m²’lik atölyede , Özdisan Elektronik adı ile kurulan firmada kesintisiz güç kaynağı ve elektronik alanda ilk üretimleri yapmaya başlaması ile atılmıştır.

DMY Elektronik Yatırımlar Grup Şirketleri, sektörel olarak ele alındığında , elektronik ağırlıklı bir görüntü verdiği göze çarpar. Bunun nedeni, bizlerin başlangıçta kendimizi içinde bulduğumuz bu sektörde, büyüyerek bugünlere gelebilmiş olmamızın yanında yine bu sektörde yapabildiklerimizle bir çekim merkezi oluşturmamızdır.

DMY Elektronik Yatırımlar bugün elektrik, elektronik, enerji, otomasyon, inşaat, turizm, denizcilik, telekomünikasyon, aydınlatma ve ilaç sektörlerinde faaliyet gösteren 35’i aşkın firma ile çeşitli ortaklık yapısına sahip olmakla birlikte, grup şirketlerine yönelik danışmanlık, hizmet ve ortak satın alma hizmetleri sunmaktadır.

Doğal olarak ‘en iyi bildiğimiz’ işlerden hareketle, önce mevcut iş kolumuza yakın sektörlere (elektrik, otomasyon, enerji vb.), daha sonra da gelişmesine katkıda bulunabileceğimiz sektörlere yönelerek, kendimizi bir kısmına %100 sahip olduğumuz, bir kısmına değişik oranlarda iştirak ettiğimiz sayısı 35’i aşan şirketler grubunun merkezinde bulduk.

Değerlerimiz

Öğrenmenin sınırsız bir yolculuk olduğunu biliyor ve bunu savunuyoruz.

Profesyonel bakımdan farklılıklara sahip bir ekibin, başarılı sonuçlar elde edeceğine inanıyoruz.

Kaliteyi farkındalık yaratacak unsur olarak görüyor ve ürünlerimizde öncelik olarak kabul ediyoruz.

Üretimi, tutarlılık ve istikrar ekseninde inceliyor, ilerlemeyi bu eksende değerlendiriyoruz.

Odak noktamıza ‘İnsan’ faktörünü koymanın etik bilincini müdafaa ediyoruz.

Sektörün rüzgârında sürüklenmek yerine lider olarak rüzgâra yön vermeyi hedefliyoruz.

Kısacası biz çevre, toplum ve insan merkezli çalışıyoruz.