DMY Africa

DMY Group of Companies Africa

DMY Africa

Haziran 2015 itibariyle kuruluş çalışmaları tamamlanan “DMY Group of Companies Africa” şirketimiz kısa bir süre içerisinde Somaliland Cumhuriyeti’ nin başkenti Hargesia’ da faaliyetlerine başlıyor olacak.

Batıda Cibuti, güneyde Etiyopya, doğuda Puntland ve kuzeyde Aden Körfezi ile çevreli olması nedeniyle ticari anlamda stratejik bir konumda yer alan Somaliland Cumhuriyeti, özellikle enerji alanında mevcuttaki üretimini ağırlıklı olarak jeneratörler aracılığıyla sağlıyor.

Enerjinin kW’ının 1 dolarlara üretildiği Somaliland’de, bu maliyetleri aşağı çekmek ve enerjiyi tasarruflu kullanmak da stratejik önemde bulunuyor.

Yine enerjinin verimli kullanımı ile ilgili olarak , bakir bir coğrafya olan bu bölgede , LED’ li aydınlatmanın da ,enerji verimi yakalamak anlamında ilgi çekecek potansiyelde bir iş kolu olduğunu söyleyebiliriz.

Güneş enerjisi ışınım değerlerinin oldukça yüksek değerlerde seyrettiği Somaliland’ de , bu değerler Türkiye ortalamasının %20 kadar üzerinde seyrediyor. Dolayısıyla bu coğrafyada güneş enerjisinden verim alma potansiyelinin yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Tüm bu bilgiler ışığında büyüme potansiyeli yüksek olan bu coğrafyada özellikle aydınlatma, enerji ve güneş enerjisi, otomasyon, inşaat, telekomünikasyon gibi

ağırlıklı enerji verimliliğini ana ekseninde bulunduran grup şirketlerimizin – Assan, Na-De, Savior, Yapı Enerji, Satelcom vb. – bu potansiyeli değerlendirme şansı önümüzdeki dönemde yüksek olacaktır.