ABB Elektrik ve EPC Enerji arasında UPS servis ve satışı ile ilgili anlaşma imzalandı

Geçtiğimiz ay içinde ABB Elektrik ile EPC Enerji arasında Türkiye genelinde ve Türki Cumhuriyetlerinde ABB ‘nin ürettiği modüler ve standart tip Kesintisiz Güç Kaynaklarının Satış-Servis hizmetleri ile ilgili anlaşma imzalanmıştır.

ABB, 100 yılı aşan geçmişi ile Dünya genelinde çok bilinen saygın bir kuruluştur. Kesintisiz Güç Kaynakları sektörüne EPC Enerji ile işbirliği yaparak iddialı bir giriş yapmayı hedeflemektedir.

ABB üretimi modüler Kesintisiz Güç Kaynakları, dünyada ilk defa 90 lı yılların sonunda üretilerek piyasaya sunan fabrikanın ürünü olup, modüler KGK’nın en gelişmişidir. Ürünler, kendi içinde birçok üstünleri barındırmakta olup, dünyanın birçok yerinde ve birçok uygulamada başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Göze çarpan en önemli özellikler, kısaca; tam ve düşük güçlerde bile sağlanan yüksek verimlilik(96-96,5%) , düşük giriş harmoniği, yüksek giriş güç faktörü, kVa /kW eşitliliği(çıkış güç faktörü:1),küçük hacimde yüksek güç değeri, modüler KGK da ilk olmanın sağladığı bilgi ve deneyim.

EPC Enerjinin 43 yılı aşan bilgi ve deneyimi, piyasada oluşturduğu hizmet anlayışında ki farklılık, ürünlere hızlı servis verilebilme imkanı, iki firmanın iş birliğinden güzel sonuç çıkacağından eminiz.

Kesintisiz Güç Kaynaklarında en önemli konu,ürün kalitesinin yanında hizmetinde en iyi olması gerektiğidir. Modüler KGK lar da bu hizmet,standart KGK lar göre çok daha hızlı sağlanmaktadır.

Modüler KGK lar,başlangıç fiyatları yüksek görünmesine rağmen, paralel yedeklemede, fiyat ve performans açısından bir çok avantajlara sahip olmaktadır .Örneğin ,standart KGK’ larda, 100kva lık bir KGK yı paralel çalıştırmak istediğinizde, 2.ci bir 100Kva yı paralel olarak bağlamanız gerekir. Halbuki modüler yapıda , 4 adet 25Kva dan oluşturduğunuz bir yapıda,5.ci bir 25kva’ yı koyarak bu güvenliliği sağlamız mümkün olabilmektedir.

Bu uygulamanın kullanıcıya sağladığı en büyük avantajlar kısaca; maliyet, yer(ürünün oturduğu alan), verimlilik, düşük soğutma, bakım kolaylılıgı denile bilinir.

EPC enerji olarak, AB ile yaptığımız iş birliliğin ve ABB’ nin bizi seçmiş olmasının gururunu yaşamaktayız. ABB markalı KGK’lar ile KGK sektöründe önemli bir Pazar payı almayı hedefliyoruz.2018 yılı, bizim için önemli bir yıl olacaktır. Yurt genelinde çeşitli etkinlikler düzenlemeyi hedeflemekteyiz. Örneğin, önümüzdeki 3 ay içinde Ankara da bir seminer planlıyoruz.
Hedefimiz, bu pazardan hak edilen Pazar payını almaktır.