DMY Elektronik Yatırımlar

Hakkımızda

Davut ve Mustafa Yurttaş

İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.

Nicola Tesla
Nicola TeslaBilim adamı

40 yıllık iş tecrübesinin

Kısa bir geçmişi

DMY Elektronik Yatırımlar grubunun temelleri, 1980 yılında İstanbul Galata’ da eski bir Fransız okulu olan College des Freres Saint Pierre’ in bodrum katındaki 60 m²’de , Özdisan Elektronik A.Ş.’ nin Davut Yurttaş ve Mustafa Yurttaş tarafından kurulması ve kesintisiz güç kaynağı ve elektronik alanda ilk üretimleri yapmasıyla atılmıştır.

İsim açılımı Özel – Diod – Sanayi olan Özdisan, ileri teknoloji içeren pek çok elektronik komponenti Türkiye’ye getirerek kullanıcıların hizmetine sunmuş ve bugün Türkiye’nin en geniş ürün ağına sahip elektronik komponent distribütörüne dönüşmüştür. Özdisan’ ın içinden ayrışarak kesintisiz güç kaynakları üretiminde lider konuma erişmiş olan İnform A.Ş. ise 2010 yılında Fransız Legrand grubuna satılarak,  DMY Elektronik Enerji Petrol İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin kurulması ile iştirakler ve grup şirketleriyle birlikte yeni yatırımlara yön verilmesine vesile olmuştur.

DMY Elektronik Yatırımlar, bugün inşaat, turizm ve gayrimenkul alanlarında yatırım, uygulama işletme amacına yönelik faaliyetlerde bulunmakta, ve bunun yanı sıra elektronik, elektrik, enerji, otomasyon, denizcilik, vb. alanlarda faaliyet gösteren grup şirketlerine yönelik danışmanlık, hizmet ve ortak satın alma hizmetleri sunmaktadır. DMY Elektronik Yatırımlar, teknolojik ilerlemeleri yakından takip ederek ülkemize ve çevremize karşı sorumluluk bilinciyle, her gün daha çok çalışarak ve üreterek katma değer yaratmaya devam edecektir.

Değerlerimiz

  • Öğrenmenin sınırsız bir yolculuk olduğunu biliyor ve bunu savunuyoruz.
  • Profesyonel bakımdan farklılıklara sahip bir ekibin, başarılı sonuçlar elde edeceğine inanıyoruz.
  • Kaliteyi farkındalık yaratacak unsur olarak görüyor ve ürünlerimizde öncelik olarak kabul ediyoruz.
  • Üretimi, tutarlılık ve istikrar ekseninde inceliyor, ilerlemeyi bu eksende değerlendiriyoruz.
  • Odak noktamıza ‘İnsan’ faktörünü koymanın etik bilincini müdafaa ediyoruz.
  • Sektörün rüzgârında sürüklenmek yerine lider olarak rüzgâra yön vermeyi hedefliyoruz.
  • Kısacası biz çevre, toplum ve insan merkezli çalışıyoruz.